השקעות נדל”ן במיאמי

דירה להשקעה בארה”ב – מדוע בבתים במיאמי?

בקרב משקיעים רווחת דעה קדומה על מיאמי, לפיה העיר הינה עיר תיירותית נטו, שניתן להתפנק בה לאורך כל חודשי השנה בעקבות מזג האוויר הטרופי ששורר באזור. בייחוד בחופשת הקיץ הגדול, או “חופשת האביב”, כשמה בארה”ב, נוהרים אל העיר אלפי צעירים שמחפשים מקום מרגוע עם אווירה טובה.

אולם, בשנים האחרונות הצליחה העיר לסגל לעצמה תדמית נוספת והפכה עשירה בתרבות, אמנות, מוסיקה, אופנה עילית ומסעדות גורמה.

כמו כן התווספו למיאמי עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים וקבועים בעיקר בתחום הבנייה, ההייטק, והפיננסים ניתן למצוא במיאמי ריכוז נדיר של בנקים זרים בנוסף לבנקים אמריקאים שמציעים למשקיעים זרים משכנתאות לקניית נכסים בעיר ובסביבותיה, עבור המעוניינים להשקיע בנדל”ן בארה”ב.

השקעות נדל”ן בארה”ב – למה בתים ודירות למכירה במיאמי?

• מיד בתום משבר הסאב-פריים, הביקוש לדירות במיאמי עלה עקב הפוטנציאל באזור ונהירתם של משקיעים זרים לעיר
• מיקום העיר על רצועת החוף המרהיבה של דרום פלורידה
• הצניחה הדרסטית במחירי הבתים והדירות

• כמות האוכלוסייה שהולכת וגדלה בקצב מסחרר בעקבות הגירה פנימית של אמריקאים וגם הגירה חיצונית של מהגרים בעיקר ממדינות מרכז אמריקה ודרום אמריקה.

המשקיעים הצמאים לנכסים שבאופן מובהק עולים פחות מהרווח המתקבל עליהם לא יודעים שובע ורוכשים עוד ועוד נכסים שנותרים זמינים עקב המחיר הנמוך בשוק הנדל״ן האמריקאי שעוד לא חזר למחירים שלפני המשבר.

בשנים האחרונות מתרחשת הגירה רבה, בעיקר של דרום אמריקאים עשירים שמחפשים לגדל את ילדיהם באזור טוב יותר מהמדינות העניות שבחלקה הדרומי של אמריקה.
באופן מפתיע, מיאמי היא עיר האפשרויות הבלתי מוגבלות לא רק עבור בני המקום או מהגרים לטיניים, אלא גם למשקיעים מעבר לים –אירופאים, אסיאתיים, שמבינים שהתשואות שמתקבלות מדירות במיאמי בשנים שאחרי המשבר הן מהגבוהות בעולם ולרוב אף דו ספרתיות, לעומת התשואות היחסית נמוכות שניתן לקבל בלונדון היקרה, ג’נבה, פריז וערים אסייתיות כמו שנחאי והונג קונג.כך שהחיפוש אחר דירות במיאמי על ידי משקיעים מכל העולם מובן ומוצדק.

בואו נודה באמת, מי מאיתנו לא חלם על בית חוף במיאמי? הרי בסכום שנדרש לנו לקניית דירה של 3 חדרים במרכז ת”א, ניתן לרכוש שם שני ואפילו שלושה נכסים! הניו-יורקרים הבינו זאת לא מכבר והחלו לרכוש לעצמם בתים במיאמי בגדלים וסכומים שלא נראים בניו-יורק בחלומות הפרועים ביותר.

דירות להשקעה במיאמי: על העיר

  • העיר משתרעת על 3,145 קמ”ר משטחה של פלורידה עם 24 ק”מ רצועת חוף.
  • אוכלוסייתה מונה 2.4 מיליון תושבים, מתוכם 16% לבנים 64% היספאניים ו20% אפרו-אמריקאיים – סה”כ 100%.
  • ההכנסה השנתית החציונית למשפחה היא 31,531$.

עקב המגוון האתני, ניתן למצוא במיאמי המון תרבויות ושפות שונות. נמל התעופה במיאמי הוא השלישי בעומסו מכלל הנמלים בארה”ב, בו עוברים כ33.5 מיליון אנשים בשנה.

הזדמנויות התעסוקה בעיר גם הן לא פחותות, מיאמי היא הבית לתעשיות ענק, ביניהן חברת המזון ברגר קינג, חברת השליחויות DHL , מערכות,”Citrix” “World fuel company” שמספקת דלק לכלל אמצעי התחבורה בעולם – בין אם זה סולר או אוקטן 95, דלק מטוסים או ספינות, חברות תעופה למיניהן וחברות תיירות.

סוגי בתים נפוצים במיאמי, למכירה והשקעה:

כמעט כמו בכל עיר ומדינה בארה”ב, גם במיאמי ישנם 3 סוגי נכסים עיקריים:

  • Single family – בתי קרקע פרטיים
  • Condos – דירות בבניין
  • Multifamily/Town Family – קומפלקסים של דירות צמודות.

במיאמי, כעיר תיירות ממדרגה ראשונה, יש ביקוש גדול מאוד לנכסים להשכרה לטווח קצר (“Short term rentals”). אתרים כדוגמת AirBNB מפגישים בין המשקיע לשוכר המעוניין בנכס לתקופה קצרה ומוכן לשלם מחירי פרמיום עבור ההשכרה.

נכסים להשכרה לטווח קצר נמצאים בעיקר בדרום מיאמי ביץ’ ובקרבה לחופים הנהדרים של העיר.
במקביל ישנן שכונות של מעמד הפועלים שנמצאות מערבה יותר, (מכיוון שמיאמי היא בחוף המזרחי הים נמצא במזרח העיר) , ושם ניתן עדיין לאתר נכסים זולים יחסית להשקעה אשר ישמשו להשכרות רגילות לטווחי זמן ממושכים.

ההפרשים במחירים בין נכסים הנמצאים בקרבה לים, לעומת כאלו שאינם, הם גדולים מאוד (דירת 2 חדרים עם נוף לים בבניין מפואר תמכר במחיר של כ—300,000$.
לעומתה, דירה אשר נמצאת במערב העיר, (מרחק של 10 דק׳ נסיעה) בבניין דירות שאינו מפואר אשר תימכר בסביבות 70,000$.

בתים למכירה ודירות במיאמי- לסיכום

נכון שמיאמי זו עיר עם הזדמנויות השקעה קורצות, אך עבור מי שאינו מכיר את האזור, ההשקעה עלולה להיות מסובכת ולא חכמה. לכן, אנו ממליצים לפנות אלינו למידע נוסף עבור האזורים בהם אנו בוחרים להשקיע ומדוע בחרנו דווקא בהם לחיפוש אחר בתים או דירות למכירה במיאמי, ועוד.